העיר באר שבע חדשות ועדכונים

 
 

שתי נשים שני ספרים ואמת אחת

Posted by באר שבע סיטי ספרים on Saturday, February 19, 2011 Under: ספרות

שתי נשים שני ספרים ואמת אחת


מסע התעוררות אישיזהו דואט בשני קולות שהפך לקול אחד ולמסר אחד חזק וברור - לעורר את תאי הזיכרון ולפגוש את נקודת הנפש האלוהית הנמצאת במרכז עולמו של האדם. הספרים "מסרו" ו"לעמ"ך", שיצאו לאור לפני כחודש, "מכילים בתוכם את מסע הגילוי הזה באמצעות סיפורי הגדה ומדרש, בליווי מסכת האבות והאימהות המשקפים מצבי קיום ותהליכי נפש רדומים מכל הזמנים", אומרות המחברות, דבורה וייס ואורלי לסרי.
הסיפור הזה מתחיל לפני חמש שנים כאשר וייס אמנית רב תחומית ולסרי מורת דרך רוחנית ומפענחת מפתחות חיים אישיים נפגשו.
במפגש הסתבר להן כי חיו בעולמות מקבילים ומשיקים האחד לשניה כבר שנים וחיפשו מבלי לדעת מה. לימים התברר כי הסימנים שקיבלו כל אחת בנפרד, הובילו אותן אל מסע ארוך ומטלטל שעובר בין יבשות ועולמות אחרים שלא הכירו, אנשים שמעולם לא פגשו. סימנים שהחלו לקבל משמעות וצורה ואפשר היה להתחיל לקרוא להם בשם.

סיפורה של וייס קיבל את התפנית ב-1997 בתאילנד, אליה מגיעה וייס בעקבות שליחותו של בעלה. הוא עסוק בשלו והיא מציירת.  הציורים הפכו לתערוכה, אליה מגיעה מתקשרת מקומית שקובעת בפסקנות, "ביצירות שלך מסרים רבים. הפכי אותם לקלפים רוחניים". ומספרת לוייס עוד קצת על חייה והולכת.

מכאן החל המסע הפנימי של וייס בעקבות היצירות ובליווי האבות והמדריכים - מסע לכתיבת 42 קלפי סוד וידע מעבדות לחרות, שראו בינתיים אור והגיעו לישראל ב – 1999 ישירות אל לסרי, הנמצאת בישראל ובמקביל לוייס משחקת מחבואים עם הקדוש ברוך. היא מחפשת אותו בכל מקום ומתחילה את מסע ההתגלות בדרכה שלה.  לסרי מחפשת תשובות בקפה, בקלפים, בתורת המספרים והאותיות. מטהרת את משכנה. מזיזה ספות, מרככת פינות קהות, עוברת מרב למשנהו וכך הלאה.... עוברות להן השנים ולסרי מבקשת לחפש את מי שציירה את הקלפים שפרשנותם מטלטל את עולמה. היא יוצרת קשר עם וייס והשתיים מתחילות להיפגש ולרקום מערכת יחסים מופלאה שבשיא שלה החלו לכתוב בשיתוף  שהופך להיות כה גדול עד כדי שהאחת חושבת והשנייה כבר יודעת. האחת אומרת והשנייה כבר כותבת. במשך הזמן הן כבר חולמות את אותם החלומות, האחת חולמת והשנייה  מפענחת.  דבר אינו נסתר ביניהן. וכך, יום רודף יום וכך עובר חודש ואחר כך שנה ועוד שנה וכך חמש שנים של כתיבה הלוקחות אותן למסע אמיתי ויוצא דופן שבסופו הושלמו הספרים "מסרו" ו"לעמ"ך" ויצאו לאור.

השבוע, אחרי מסע משותף הושקו הספרים,  "הגיעו המוני אנשים", מספרות השתיים בהתרגשות, ומוסיפות על הספרים, "ייחודם הוא האפשרות הגלומה בתהליך היזכרות ובחיבור אל כל החושים, שבעזרתו עובר מידע קולקטיבי אל היחיד ונבנה סיפור חדש הנושא את הדנ"א האישי", מסכמות וייס ולסרי את המסר העיקרי בספרים ומוסיפות, "במסע התעוררות יוצא האדם לגילוי הרבדים הארכיאולוגים והכרונולוגיים של הנשמה לפגוש את נקודת הנפש האלוהית, הנמצאת עמוק במרכז עולמו. הספרים נשענים על ארכיטיפים ואלמנטים כלל אנושיים, ועל סמלים יהודיים וקבליים. הספרים מיועדים לכולם, חילוניים ודתיים כאחד"

לפרטים נוספים
דבורה וייס - 050-7740361
אורלי לסרי - 050-2303818

In : ספרות 


Tags: "ספר" "מסרו" "לעמך" "דבורה וייס" "אורלי לסרי" אנחנו עושים כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים באתר. לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הוויזואלי, כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר

 

עוד בבאר שבע סיטי

ערוצי תוכן באר שבע סיטי