העיר באר שבע חדשות ועדכונים

 
 

רוצים להצליח בחיים? תתחילו להגיע לארועים

Posted by באר שבע סיטי מגזין on Monday, December 13, 2010 Under: כתבות המגזין
כמה השפעה יש לרשתות חברתיות ואילו יכולות יש להן להפוך אדם לסלב או מוביל דעה ?
מחקר חדש שנערך על ידי דר' גלעד רביד מהמחלקה להנדסת תעשיה וניהול באוניברסיטת בן-גוריון בנגב, בשיתוף עם דר' אליזבט קוריד מאוניברסיטת יו.אס.סי בלוס אנג'לס, עונה על שאלות אלו ורבות אחרות, הנוגעות לרשתות החברתיות של כוכבי התרבות. ממצאי המחקר חושפים את היסודות של ארגון, את המבניות בעולם התרבות ואת הלקחים הניתנים ליישום אצל כל אחד מאיתנו, גם בקריירה שאינה נמצאת באור הזרקורים.
במהלך המחקר נחקרו כל אירועי התרבות בעולם כפי שהשתקפו במאגר הצילומים המקיף והגדול ביותר שקיים- "גטי אימאג'" התמונות במאגר גטי מתעדות אירועים רבים, כגון: הקרנות בכורה לסרט, מסיבות, תצוגות אופנה, אירועי צדקה ועוד. במהלך של שנה, החל ממרץ 2006 ועד פברואר 2007, אספו החוקרים למעלה מ- 600,000 תמונות המתעדות 12,000 אירועים.
"באמצעות טכנולוגיית פענוח טקסט מצאנו בתיאור התמונה מי צולם בכל אחת מהן, עם מי, באיזה אירוע ובאיזו עיר. השתמשנו בדירוג של הידוענים אשר בוצע על ידי מומחים עבור מגזין פורבס, על מנת ללמוד על המיוחדות במבנה החברתי והרשתי של המצליחים ביותר" מספר דר' רביד. לדבריו, "רשת הידוענים מספרת לנו על סוג מסוים של כשרון וכיצד יכולת זו משמרת את מעמדה, אולם הבנת כשרון בהקשר ההוליוודי שלו מייצג בצורה טובה כיצד כשרון פועל בצורה כללית".
ממצאי המחקר מצביעים על כל מה שידוענים מרוויחים מ - “אפקט מת'יו" תופעה המתארת מצב בו הצלחה של הראשונים מאפשרת להם להיות מצליחים לאין שיעור יותר מאלו שבאים בעקבותיהם. עוד עולה מהמחקר כי חברים בקבוצת העילית נמצאים באירועים רק עם אנשים שכמותם. בסיס הנתונים במחקר מתעד כ- 7,000 אנשים ועדיין 20 חברי מועדון העילית מבלים רק עם חברי קבוצה זו.
בנוסף, קיימים מאפיינים שאינם תלויים במבנה החברתי המסייעים בקידום הקריירה. "כך למשל, מצאנו שביקור בלאס-וגאס הוא בעל השפעה שלילית על הידוענים המצליחים, אך ביקור בטוקיו שביפן, קשור להצלחה. הימצאות במרכזי העשייה התרבותית, לוס אנג'לס, ניו יורק, ולונדון הוא הכרחי להצלחה", אומר דר' רביד.
שמונים אחוזים מהדרך להצלחה, כפי שמצוטט וודי אלן, מבוססת על להראות. הנתונים שבידי החוקרים מצביעים על החשיבות הרבה שיש לקשרים החברתיים באירועים השונים על בניית הקריירה. דר' רביד: "אם כעת אתה לא נמצא ברשימת העילית בתחומך, היראות והופעה באירועים הנכונים יכולים להזניק את הקריירה שלך לגבהים חדשים. בדיקת התופעה של פריס הילטון, מצביע על כך שהיא בונה את הקריירה שלה תוך כדי השתתפות באירועים רבים מאוד. לעומתה, העורכת המיתולוגית של ווג, אן ווינטור, משתתפת באירועים בודדים בשנה וכולם קשורים לתעשיית האופנה. מרבית האנשים אותם חקרנו נוהגים לבנות את הקריירה שלהם על השתתפות באירועים כגורם המעצים את יכולותיהם האחרות",  נקודת אור מהמחקר המעניין הזה היא שאם כעת אתה לא נמצא ברשימת העילית בתחומך, היראות והופעה באירועים הנכונים יכולים להזניק את הקריירה שלך לגבהים חדשים

In : כתבות המגזין 


Tags: "באר שבע" "אוניברסיטת בן גוריון" "דר' גלעד רביד" "הדרך להצלחה" אנחנו עושים כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים באתר. לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הוויזואלי, כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר

 

עוד בבאר שבע סיטי

ערוצי תוכן באר שבע סיטי