העיר באר שבע חדשות ועדכונים

 

באוניברסיטה התקיים דיון לראשונה בנושא מדדים לחוסן חברתי

Posted by nachi on Monday, October 18, 2010 Under: אוניברסיטת בן גוריון בנגב
באוניברסיטת בן-גוריון בנגב התכנסה ביום ראשון ה-10 באוקטובר 2010 קשת רחבה של אנשי אקדמיה ונציגי שלטון בקמפוס האוניברסיטה בבאר-שבע כדי לדון בחוסן הקהילתי בישראל ובדרכים בהן ניתן להשתמש במדידתו להעצמתו.
המפג קויים ביוזמת המרכז לחקר המוכנות והמענה למצבי חירום באוניברסיטת בן גוריון בנגב
 
חוסן קהילתי מתבטא באופן בו קהילה עומדת בפני משברים, מתמודדת עימם וממשיכה לתפקד.  לדברי ד"ר לימור אהרנסון-דניאל, ראש המרכז לחקר המוכנות והמענה למצבי חירום באוניברסיטת בן-גוריון בנגב: " למפגש הגיעו חוקרים בכירים מקצוות הארץ עם רצון טוב ונכונות לשתף פעולה ברמה מקצועית על מנת לקדם את הסוגיה החיונית של השגת ושמירת החוסן הלאומי, על בסיס מחקר אקדמי. אנו שואפים למדוד את מצב החוסן של אוכלוסיה בשגרה כמנבא ליכולת ההתמודדות שלה בשעת משבר,ומנסים לבנות מדדים לחוסן קהילתי כדי שנוכל לדעת היכן צריך להשקיע בחיזוק הקהילות כדי להגביר את מוכנותן, זאת על-ידי חיזוק החוסן של האוכלוסייה בתקופות שגרה אנו מקווים להביא למסוגלות גבוהה יותר להתמודדות טובה בשעת חירום".
הדיון הניח את הבסיס לקבוצת עבודה אשר תבנה ליבה אחידה למחקרים עתידיים בנושאי חוסן קהילתי. בפגישה הציגו חלק מן המשתתפים את עבודותיהם בתחום והתקיים דיון מעמיק על המימדים השונים של החוסן הקהילתי ועל דרכים לשילוב הכלים הקיימים במחקר עתידי.
ממצאי המחקר המשותף יאפשרו בניית "מדדי חוסן קהילה" במקומות שונים ובזמנים שונים ויהוו מעין ברומטר למצב חוסן אוכלוסיה.
קבוצת החוקרים כללה פרופסורים ואנשי מחקר ושטח ממכללת תל-חי (להד וקמחי), מהטכניון (קירשנבאום), מאוניברסיטת חיפה (שמאי), מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב (שגיא, צויקל, אהרנסון-דניאל, עדיני, פדר-בוביס, ברגר) ופרופסורים אורחים מאוניברסיטת הרוארד שבארה"ב (מרקוס ואשכנזי). בנוסף השתתפו מר ברוך שוגרמן ומר אבי סנדר ממשרד הרווחה, ד"ר עידית חכימי מהמשרד לבטחון פנים, אל"מ ד"ר חיליק סופר מפיקוד העורף  וגב' טליה לבנון, מנכ"לית הקואליציה הישראלית לטראומה. מר זאב צוק-רם, ראש רשות החירום הלאומית (רח"ל) השתתף במפגש ושיתף את החוקרים בשאלות שמענה מושכל עליהן יסייע בידי קובעי המדיניות במדינת ישראל להעצמת החוסן הקהילתי. 
המפגש הבא יתקיים במכללת תל-חי, בהמשך להזמנתו של פרופ' מולי להד, נשיא "משאבים" וסגן נשיא הקואליציה הישראלית לטראומה אשר הוביל עם ד"ר אהרנסון-דניאל את הדיון.

In : אוניברסיטת בן גוריון בנגב 


Tags: "אוניברסיטת בן גוריון" "באר שבע" 


תגובות
אנחנו עושים כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים באתר. לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הוויזואלי, כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר

 
 

כתבות נוספות

עוד בבאר שבע סיטי

ערוצי תוכן באר שבע סיטי