העיר באר שבע חדשות ועדכונים

 

כ7000 תלמידים והוריהם נהנו מקונצרט חגיגי שחתם את תכנית קרן קרב

Posted by BeerShevaCity.com באר שבע חינוך on Sunday, June 27, 2010 Under: חינוך

כ7000 תלמידים והוריהם נהנו מקונצרט חגיגי שחתם את תכנית קרן קרב

צילום:דייגו מיטלברג

הסינפונייטה הישראלית באר-שבע, וקרן קרב קיימו  את קונצרט  "שירי ילדות", הקונצרט המסכם של תכנית קרב, שמטרתה היא חשיפת ילדי הגנים למוסיקה קלאסית.

כ-7000 ילדי גנים והוריהם לקחו חלק ב-11 קונצרטים שהתקיימו במשכן לאומנויות הבמה בבאר-שבע, בבת הדר ובשדות נגב.

תכנית קרב, הפועלת זו השנה השישית בבאר שבע וסביבתה, מתקיימת בגנים לאורך כל שנת הלימודים, וחושפת את הילדים לתכנים מוסיקאליים מגוונים, ומזמנת למידה רב תחומית ורב חושית.

התכנית השנה, "שירי ילדות", התמקדה בשני נושאים: שירים ומשחקים מהילדות וכן שירים ויצירות בנושא מים. התכנית הורכבה משילוב של יצירות קלאסיות ושירים עבריים מוכרים לילדים, עם דגש על שני יוצרים עקריים: נעמי שמר ועוזי חיטמן, המוכרים ואהובים על הילדים.

 57 גני הילדים שלקחו חלק בתכנית, נהנו משיעור מוסיקה שבועי, במהלכו  למדו להכיר את השירים בתכנית, ומשני קונצרטים שהתקיימו בגן במהלך השנה ("קונצרט גן). קונצרטים אלו היוו למעשה הכנה לקונצרט הגדול, המסכם את השנה, שהתקיים בנוכחות הילדים והוריהם במהלך שבוע שעבר.

 הילדים שהכירו את השירים היטב שרו עם התזמורת, ואף עשו תנועות ידיים אותם למדו המתאימות לשירים וליצירות הקלאסיות.

בנוסף הציגה הסינפונייטה בפני הילדים את הכלים השונים בתזמורת ע"י נגינה של כל כלי בנפרד - ואחכ הקשבה לכל כלי בזמן נגינת היצירות/השירים.

"הסינפונייטה רואה חשיבות גדולה בחינוך מוסיקאלי מגיל צעיר והעשרת עולמם המוסיקאלי של ילדי הגנים" אמר עופר סלע מנכ"ל הסינפונייטה,"אנו מאמינים כי הילדים שגדשו את קונצרט הסינפונייטה דרך תכנית קרב הם דור העתיד של שוחרי המוסיקה הקלאסית בארץ".

 

בנוסף להכנה המוסיקאלית אותה עברו הילדים, הכינו צוותי הגן עם הילדים גם תערוכה בנושא "שירי ילדות". ילדי הגנים ציירו ציורים בהשראת המוסיקה אותה למדו במסגרת התכנית, ואלו מוצגים בימים אלה בתערוכה בכניסה לאולם המשכן, ומהווה אירוע תרבותי אומנותי בפני עצמה.

לתכנית שותפה גם עיריית באר שבע- החינוך הקדם יסודי, משרד החינוך ותוכנית קרב למעורבות בחינוך.

In : חינוך 


Tags: "קרן קרב" "סינפונייטה באר שבע" "עיריית באר שבע" 

אנחנו עושים כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים באתר. לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הוויזואלי, כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר

עוד בבאר שבע סיטי

ערוצי תוכן באר שבע סיטי