העיר באר שבע חדשות ועדכונים

פרס האגודה הגאוגרפית לשנת 2010 הוענק למרכז הנגב לפיתוח אזורי באוניברסיטת בן גוריון

Posted by באר שבע סיטי חינוך on Monday, December 13, 2010 Under: אוניברסיטת בן גוריון בנגב

פרס האגודה הגאוגרפית לשנת 2010 הוענק למרכז הנגב לפיתוח אזורי באוניברסיטת בן גוריוןפרס האגודה הגיאוגרפית לשנת 2010
הוענק  למרכז הנגב לפיתוח אזורי באוניברסיטת בן-גוריון בנגב על פעילותו הרבה בנושאי פיתוח הנגב והעלאת המודעות לנושא.
את הפרס קיבלו מייסד וראש המרכז פרופ' יהודה גרדוס ורועי נוריאל רכז בפרוייקטים במרכז,הטקס התקיים באוניברסיטה העברית בירושלים במעמד  במעמד ראש העיר, ניר ברקת ונשיא האגודה הגיאוגרפית פרופ' מיכאל סופר.
מרכז הנגב לפיתוח אזורי, השוכן במחלקה לגיאוגרפיה ופיתוח סביבתי באוניברסיטת בן-גוריון בנגב, הוא מרכז אקדמי בין תחומי יישומי, שמטרתו חקר הפיתוח האזורי, קידום יוזמות ועיצוב מדיניות לפיתוח חברתי, כלכלי וסביבתי עם דגש על אזור הנגב.
מאז נוסד בשנת 1993 על-ידי פרופ' יהודה גרדוס, הפך המרכז לכתובת מרכזית למתכננים, מקבלי החלטות, אנשי עסקים וחוקרים המחפשים מידע מקצועי עדכני על האזור. לפעילותם של חברי המרכז ולפרסומיו ישנה השפעה חשובה על עיצוב המדיניות של פיתוח הדרום, ובעיקר על פיתוח מטרופולין באר שבע.
המרכז הינו ייחודי בישראל, ומהווה דוגמא מוצלחת למרכז מחקרי באזורי פריפריה. בדגם זה הוקמו מרכזים דומים העוסקים בפיתוח אזורי בצפון קנדה. המרכז תורם להעלאת המודעות האזורית ומטיף לפיתוח כוללני של הנגב ומתנגד לפיתוח הפונקציונאלי הקיים.
על כל אלה, בחרה האגודה הגיאוגרפית הישראלית להעניק למרכז הנגב לפיתוח אזורי את פרס האגודה לשנת תשע"א 2010, עבור תרומה ייחודית ורבת השנים לפיתוח ולקידום הגיאוגרפיה בישראל.

In : אוניברסיטת בן גוריון בנגב 


Tags: "באר שבע חינוך" "אוניברסטת בן גוריון" "יהודה גרדוס" "פרס האגודה הגאוגרפית" 

אנחנו עושים כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים באתר. לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הוויזואלי, כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר

 
 

כתבות נוספות

עוד בבאר שבע סיטי

ערוצי תוכן באר שבע סיטי