העיר באר שבע חדשות ועדכונים

באר שבע סיטי

עד 2020 ירכז מטרופולין באר שבע 12 אחוז מאוכלוסיית ישראל

Posted by BeerShevaCity.com באר שבע תכניות on Wednesday, June 30, 2010 Under: באר שבע עסקים

עד 2020 יותר ממיליון תושבים יחיו במטרופולין באר שבע כך קובעת תוכנית המתאר המחוזיתהחלקית למטרופולין באר שבע המתהווה, שעלתה היום (29.6)לדיון בוולנת"ע (הוועדה לנושאים תכנוניים עקרוניים) של המועצה הארצית לתכנון ולבנייה.
 ‏

אחד מיעדיה של התמ"מ הוא כי עד 2020 ירכז מטרופולין באר שבע 12% מאוכלוסיית ישראל לעומת 7% היום. היום חיים במטרופולין כחצי מיליון תושבים.
המטרה העיקרית של התמ"מ היא "ליצור את מטרופולין באר שבע", כלומר להפוך את הנגב הצפוני למרחב מטרופוליני בעל זהות וגיבוש פנימי, שבאר שבע היא במרכזו, כחלופה מתחרה וייחודית למטרופולינים אחרים בישראל. מטרה זו תושג באמצעות יצירת שיתוף תפקודי-חברתי-כלכלי בין הישובים והאוכלוסיות המצויים במטרופולין, ותוך טיפוח הייחוד התרבותי-קהילתי-סביבתי

התוכנית כוללת פריסה של שימושי קרקע, תוך קביעת היררכיה מרחבית בין עוגנים ראשיים ומשניים ומגוון אמצעי מדיניות לפיתוח כושר המשיכה של האזור. התוכנית מהווה מסגרת שתאפשר גיוס מאורגן של משאבים לאומיים ליצירת מטרופולין מגובש, מרושת היטב, עתיר מוסדות ובעל מרחב ציבורי מטופח ואוכלוסייה ברמה גבוהה.

לדברי ראש מינהל התכנון, אדריכל שמאי אסיף , שאף מכהן כיו"ר הוולנת"ע, "ממשלות ישראל הציבו במשך שנים את פיתוח הנגב בעדיפות לאומית גבוהה, והשיקו יוזמות נקודתיות שונות, לא תמיד מתואמות, באזורי הנגב השונים. יוזמות אלה, למרות הצלחותיהן החלקיות, לא יצרו את המאסה הקריטית שתאפשר את המראתו של האזור, וחזון הנגב ממתין עדיין להגשמה מלאה.

"מרחב הנגב הצפוני כולל כבר היום את רוב רובה של אוכלוסיית הנגב והפעילות הכלכלית בו. אך בעוד כיום מתקיימים באזור אוסף של ישובים ופעילויות, רק הפיכת המרחב כולו למטרופולין מגובש, מאורגן ואיכותי, תאפשר לו להפוך למוקד משיכה אטרקטיבי ומתחרה למרכז הארץ. יודגש כי יכולותיהם של כלי התכנון היא יכולת מוגבלת, ורק באמצעות עדיפות מובהקת לפיתוח הנגב הצפוני, לרבות הקצאת משאבים ומאמצים ממשלתיים מאורגנים ומרוכזים, תושג מדיניות הממשלה לחיזוק הפריפריה"

לצפייה במצגת בנושא

In : באר שבע עסקים 


Tags: מטרופולין באר שבע  באר שבע  שמאי אסיף 

אנחנו עושים כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים באתר. לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הוויזואלי, כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר

 

עוד בבאר שבע סיטי

ערוצי תוכן באר שבע סיטי