העיר באר שבע חדשות ועדכונים

תערוכות של האמנים חיים פינקלשטיין ונטליה זורבוב יוצגו באוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע

Posted by באר שבע סיטי תערוכות on Sunday, October 31, 2010 Under: אמנות
"חיים פינקלשטיין אמנות רחוב-מבחר ציורים ונטליה זורבוב כמיהה לאגם-מבחר ציורים
אלו הן שתי תערוכות חדשות במסגרת אשכול הסתיו שתיפתחנה באוניברסיטת בן-גוריון ביום רביעי הבא ה-10.11.2010


 אוצר התערוכות, פרופ' חיים מאור מספר על עבודות האמן חיים פינקלשטיין "בשנות השבעים והשמונים תויג חיים פינקלשטיין כ 'צייר ריאליסטי'. למראית עין זהו גם אופי ציוריו מן השנים האחרונות המוצגים בתערוכה אמנות רחוב. אולם ציוריו העכשוויים של חיים פינקלשטיין הם ציורים מתעתעים. במבט ראשון אכן הציורים נראים ריאליסטיים קומוניקטיביים ומובנים.
 ברובם ככולם זהו נוף אורבאני נטוש או ריק מיושביו מאוכלס בשרידים ובעקבות של תת התרבות שאפיינה או מאפיינת את הנוכחים-הנעדרים".
חיים פינקלשטיין 'רחוב בניו יורק' צילום יח"צ

במבט שני טוען מאור ציורים אלה מתגלים ומגלים את היותם פסאדות מחיצות תיאטרון חזיתות שטוחות דו ממדיות פני שטח החוצצים בינם לבין מציאות 'ממשית' שאולי מסתתרת מאחוריהם. 'הסיפור השלם' הקוהרנטי מתפרק משתבלל ומסתבך. הנוף האחד מכיל בתוכו נרטיבים שונים ומשונים ולפעמים הוא מתפצל לשני 'מסכים' או יותר. ההרהור בתקפותו של 'הסיפור' הפשוט והשקוף של הציור צף כאשר אנו מאתרים ומזהים את הדימויים האמנותיים המצוטטים השתולים בתוך מקטעי הנוף 'מחופשים' לגרפיטי. הדימויים המצוטטים מתגלים כ'שחקנים' בתוך תפאורת התיאטרון. רוב מקורותיהם של ציורי הגרפיטי על הקירות המופיעים בציוריו של חיים פינקלשטיין מתגלים כשייכים לתולדות 'האמנות הגבוהה', שיירים ש'הושלכו' לרחוב בכדי לחזור אלינו בהופעה חדשה ועדכנית כ'אמנות רחוב'. תערוכתו  של פינקלשטיין תוצג בגלריה ע"ש אברהם ברון בבניין הספרייה המרכזית ע"ש זלמן ארן.
חיים פינקלשטיין נולד בשנת 1940 בתל אביב. חי ועובד בתל אביב

על עבודות האמנית נטליה זורבוב מספר פרופ' מאור "קדרות דקה כמעט סמויה מן העין מרחפת על הסצנות היום-יומיות הבנאליות לכאורה בציוריה של נטליה זורבוב בתערוכתה כמיהה לאגם. נטליה זורבוב ציירת פיודור בעלה - מתמטיקאי ובתם אסתר גרים בשכונת "רמות" בבאר שבע, שכונה הסמוכה למקום עבודתו של פיודור באוניברסיטת בן גוריון בנגב.
חייה של משפחת זורבוב מתנהלים בתוך הווה אפור של עולים/מהגרים בארץ זרה בעבורם וזרה אף לעצמה. חייהם נשחקים בתוך בועה של בדידות וניכור. ההתנהלות הזו – בין שגרה לבין התרחשויות-התרגשויות קטנות – מתקיימת על גבי בדי הציור של נטליה זורבוב הנדמים כסצנות קולנוע שהוקפאו.

נטליה זורבוב 'קו 51' צילום יח"צ

"זוגות זוגות מתייצבים ציוריה של זורבוב כדיפטיכונים של "לפני" ו"אחריבדיפטיכונים של נטליה זורבוב איננו יודעים מה קדם למה. הקדרות הקיומית-אינטלקטואלית שלה נובעת מן ההבנה, שהאירוע המופיע בציור אחד משתנה לכאורה בציור השני, אך במוקדם או במאוחר, ניאלץ להודות ולהשלים עם הידיעה שהמצב האנושי לא השתנה: הוא קפוא, תקוע, וחסר מוצא" מוסיף מאור. תערוכתה תוצג בגלריה במרכז המבקרים ע"ש שרוט בבניין הסנאט.
                                                            
נטליה זורבוב  –  נולדה במוסקווה  עלתה לישראל עם משפחתה הציגה תערוכות יחיד והשתתפה בתערוכות קבוצתיות בארץ ובחו"ל. חיה ועובדת בבאר שבע ובמוסקווה.

טקס פתיחת התערוכות יתקיים ביום רביעי ה- 10 בנובמבר 2010 בשעה 19:30 במרכז המבקרים ע"ש שרוט בבניין הסנאט באוניברסיטה. התערוכות תהיינה פתוחות לקהל הרחב עד ל-4 בינואר 2011.

In : אמנות 


Tags: "באר שבע אמנות" "תערוכה" "אוניברסיטת בן גוריון" "חיים פינקלשטיין" "נטליה זורבוב" "פרופ' חיים מאור" 

אנחנו עושים כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים באתר. לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הוויזואלי, כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר

עוד בתרבות

עוד בבאר שבע סיטי

ערוצי תוכן באר שבע סיטי