העיר באר שבע חדשות ועדכונים

ארכיון דור המייסדים של באר שבע יוצא לדרך

Posted by באר שבע סיטי on Sunday, February 14, 2010 Under: באר שבע הודעות
פרוייקט מיוחד ויוצא דופן של 3 מתושבי באר שבע שבראשם עומד הזמר והמלחין הוותיק יוסף מוסטקי, החלה לאחרונה באיתור של דור המייסדים ובוני העיר שמבקשים לספר את סיפור הקמתה של העיר.מוסטקי, וחבריו שהם בנים לדור המייסדים , רתמו לטובת הפרוייקט את עיריית באר שבע, חברת "כיוונים" ואת (רא"ם) מועצת ראשי המתנדבים בעיר, במטרה להגיע ככל שניתן ובהקדם לאותם וותיקים, כדי לשמוע את סיפורם המופלא, בדרך להקמתה של באר שבע וביסוסה כיום לאחת הערים הגדולות והחשובות בישראל.

לדברי יוזמי הרעיון, בוניה ומייסדיה של העיר נשכחים מעיני הציבור ופוחת הדור אשר יכול לספר את סיפורי ראשית ההתיישבות החדשה לאחר מלחמת העצמאות.

הפעילים למען הקמת פורום המייסדים יפתח במבצע לאתר את אלה שעוד יכולים לתאר בסיפורים ולעלות זכרונות מהעבר, לטובת הדורות הבאים.

במסגרת המיזם תחת הכותרת "שימור והנחלת מורשת מייסדי באר שבע" מתכננים המארגנים להקים את בית ה"מייסדים", שבו יוצגו באורח קבע תערוכות ובהן תמונות וחפצים משנותיה הראשונות של העיר ובסמוך חדר אור קולי בו יוקרנו סיפוריהם האישיים של המייסדים. על הגעתם ופועלם למען באר שבע.

לדברי היוזמים, מדובר בעבודה רבה וקשה, המחייבת אותם לפעול במישורים רבים, בלוח זמנים קצר

בהזדמנות זו נברך את היוזמה הראויה ונוסיף שבאוניברסיטת באר שבע קיים ארכיון ע"ש "דוד טוביהו" המחזיק בכתבים ומסמכים הקשורים להקמת העיר באר שבע ע"י דוד טוביהו ראש העיר באר שבע הראשון

In : באר שבע הודעות 


Tags: "ארכיון באר שבע" "באר שבע" "יוסף מוסטקי" באר שבע סיטי בפייסבוק

אנחנו עושים כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים באתר. לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הוויזואלי, כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר

חדשות באר שבע סיטי פרסומים אחרונים

עוד בבאר שבע סיטי

ערוצי תוכן באר שבע סיטי