העיר באר שבע חדשות ועדכונים

יושב ראש וועדת הבריאות העירונית פרופסור ראובן איליה, אומר שבכוונתו להביא את הרפואה לכלל תושבי באר שבע

Posted by באר שבע סיטי on Tuesday, December 15, 2009 Under: באר שבע בריאות
ראש המערך הקרדיולוגי במרכז הרפואי סורוקה פרופסור ראובן איליה, העומד בראש וועדת הבריאות העירונית בבאר שבע, אומר שמטרת הוועדה שהוא עומד בראשה, להביא את הרפואה ואת הידע על הבריאות לכלל התושבים. את הדברים אמר היושב ראש החדש ב"שבתרבות", שהתקיימה במשכן אמנויות הבמה.

לדבריו, ברמת הכלל יש הרבה דברים שניתן לעשות ללא תקציב ויש צורך לזהות את הצרכים שאין בהם השקעה רבה ולחפש עמותות או גופים שיצטרפו לפרוייקטים "ישנם גופים ועמותות שרוצים לתרום מזמנם וגם מוכנים, לשמחתנו מצאנו כאלה" אמר פרופסור איליה.

פרופסור איליה הוסיף ואמר שהוא מאמין גדול בחינוך, חינוך לרפואה, חינוך לבריאות, חינוך ברמות שונות, אפילו ברמת הגן.

לגבי גיוס התיכוניים לפרוייקט החשוב הזה אמר, שנקרתה הזדמנות שבה ישנה פלטפורמה שהם מנסים לעלות עליה וגילה שיש עמותה המבקשת לתרום ולהכשיר תלמידים במתן עזרה ראשונה והחייאה.

תהליך ההכשרה יחל בכיתות י' שבמסגרתו יוקדש חצי מיום הלימודים לרפואה מונעת בתחומים שונים שבסיומו יבחרו 50 תלמידים מובילים נאמני בריאות, שיחד עם בני משפחותיהם יצרו את הקשר לקהילה.

פרופסור איליה הוסיף, שישנו תקציב מאותה עמותה להכשיר 20 תלמידים במתן עזרה ראשונה ובהפעלת המכשור.

לדבריו, הוא מצא במשרד הבריאות תקציב המיועד לבריאות השן שאף אחד לא משתמש בו. ובכוונתו להשלים לסכום זה מתקציב מעיריית באר שבע וזאת לצורך בדיקת השיניים לכלל הילדים.

ריכוז שבוע חינוך למודעות ולבריאות בעיר אמור להתקיים בסוף אפריל בשנה הבאה. במהלך שבוע המיוחד יוקמו דוכני בריאות לצורך בדיקות לחץ דם, סוכר בדם, שומנים בדם ובדיקות שטח בגוף

In : באר שבע בריאות 


Tags: "באר שבע בריאות" "ראובן איליה" "תושבים" באר שבע סיטי בפייסבוק

אנחנו עושים כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים באתר. לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הוויזואלי, כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר

חדשות באר שבע סיטי פרסומים אחרונים

עוד בבאר שבע סיטי

ערוצי תוכן באר שבע סיטי