העיר באר שבע חדשות ועדכונים

ההצגה פינוק מטריף עוד הצלחה של התיאטרון הלא ממוסד בארץ

Posted by באר שבע סיטי on Monday, December 14, 2009 Under: באר שבע תרבות

הצגת יחיד של השחקן ניקו ניתאי.

פקיד זוטר בפאריז, מגדל בביתו פיתון על מנת להתגבר על בדידותו, ומנהל רומן סוער עם מדמואזל כושית במעלית של חברת הסטטיסטיקה.

 

מר דודן הוא פרט קטן בתוך אוכלוסיה גדולה, פרט חסר חשיבות סטטיסטית אפילו כלפי עצמו, כיוון שהוא עובד כפקיד בסטטיסטיקה. כתוצר צייתני של שטיפת מוח ענפה ומשוכללת, דודן מיצג את הבינוניות המושלמת של חברת השפע הצרכנית הישגית, המספקת לאוכלוסיית ה"אובדים" את כל השירותים והפינוקים האפשריים, מלבד המגע האנושי". דודן, ילד הטיפוחים של הקדמה, מגלה שלמרות מבצר הביטחונות שהוא בנה בעמל רב סביבו, עדיין לא הצליח לבטח את עצמו נגד הבדידות וחוסר האהבה. ואז הוא משנה את חייו באורח מהפכני וממלא את מגוריו הריקים בנוכחות של פיתון, וגם מתחיל לטפל בו ולהגן עליו. מאותו רגע הוא רשאי לזקוף לחשבון הפיתונים את האדישות הסביבתית ואת חוסר היחס האנושי.

מאחר שהפיתון הוא שריד עתיק יומין שלא נכנע לפלאי הטכנולוגיה, דודן מתחיל להתייחס אל עצמו כאל אדם החי במחתרת. כמו "כל אדם" בן זמננו – מצחיק ומגוחך, הוא עובר  דרך כל המוסדות (דת, פוליטיקה, משטרה, בירוקרטיה, פסיכולוגיה וכמובן – זנות), על מנת לסנגר על הפיתון שלו הוא מחפש שותפים תומכים למאבק. כבת ברית טבעית מופיעה מדמואזל דרייפוס. הוא מתאהב בה, ומתחיל להקים מגדל שלם של תוכניות לפי כל הכללים של "איך להצליח בחיים ובחברה".

 

ההצגה תועלה  ביום שני 21.12 בשעה 20:30 באולם מתנ"ס לוין. כרטיסים במחיר 50 ₪ במוקדמת ניתן לרכוש בקתדרה 6290008.


הביקורות על ההצגה בהחלט משבחות:

"ניתאי נהנה בעליל מן הסיטואציה שבסיפור ומן העמדה של שחקן יחיד הסובב בין הקהל...בעזרת הפיתון הוא עורך את המסע אל בני האדם ובעצם אל עצמו. הסיטואציה עצמה מאפשרת הרבה משפטים שנונים על יחסי האנשים בינם לבין עצמם, כשגם המין כצפוי משחק תפקיד לא קטן ומאפשר הומור מטורף".

[מיכאל הנדלזץ, הארץ]

 

"זהו ערב נעים...של שחקן הנהנה מהחומר שהוא מגיש ואשר לעיתים קרובות אף עולה בידו לשתף את קהלו בהנאה זו. ערב מהנה ".

[אליקים ירון, מעריב]

 

"ניתאי מגיש את החומר בגמישות, בהדגשת הצד ההומוריסטי"

[בועז עברון, ידיעות אחרונות]

In : באר שבע תרבות 


Tags: "באר שבע" "קתדרה" "פרינג'" "פינוק מטריף" "ניקו ניתאי" אנחנו עושים כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים באתר. לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הוויזואלי, כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר

 

עוד בבאר שבע סיטי

ערוצי תוכן באר שבע סיטי