לרגל יום האשה 2010 ויצ"ו תכריז על אות הקלון למפרסם הסקסיסטי

Posted by באר שבע סיטי קהילה on Wednesday, February 24, 2010 Under: קהילה

לרגל יום האישה 2010 - ארגון ויצו תפרסם זו השנה השנייה ברציפות את דירוג המפרסמים הסקסיסטיים ביותר בשנה האחרונה ותעניק את אות הקלון השנתי למפרסם הפוגעני ביותר.
• 
בין החברות המפרסמות הנכללות ברשימת המועמדות הסופיות השנה: יופלה, תפוזינה, שילב, פרופורציה, גולדסטאר, מטבחי דו-איט, גרי מזגנים, אולימפוס – וחברות בולטות נוספות
• 
הפרסומות הפוגעניות של השנה דורגו ע"י וועדה מיוחדת והתוצאות ייחשפו במסגרת ערב מיוחד בנושא פרסום סקסיסטי שייערך בפסטיבל "אישה" בתיאטרון חולון ב-3 במרס ב-20:00 בהשתתפות הפרסומאי אילון זרמון, הדוגמנית מעין קרת, עו"ד ארנה לין ואחרות

לקראת יום  האשה הבינלאומי החל ב-8 במארס, יוצא ארגון ויצו בקמפיין השנתי שלו נגד פרסום סקסיסטי ופוגעני המבזה נשים. שיאו של הקמפיין יהיה בערב מיוחד במסגרת פסטיבל אשה בתיאטרון חולון, במסגרתו ייחשף דירוג הפרסומות הפוגעניות ביותר של השנה האחרונה, בו יוענק אות הקלון לחברה המסחרית עם הפרסומת הסקסיסטית והמבזה ביותר כלפי נשים. בין החברות המפרסמות הנכללות ברשימת המועמדות הסופיות: יופלה, תפוזינה,  שילב, פרופורציה, AXE, גולדסטאר, מטבחי דו-איט, גרי מזגנים, אולימפוס וחברות נוספות. ההכרזה על אות הקלון למפרסם הסקסיסטי תתקיים ביום רביעי ה-3 במארס ב-20:00, בערב מיוחד בפסטיבל אישה בתיאטרון חולון.

ויצו העניקה את אות הקלון השנתי בפעם הראשונה בשנה שעברה, במסגרת קמפיין ליום האשה 2009. אות הקלון הוענק לחברת מי עדן בגנות פרסומת לבר מים בה הוצגה הדוגמנית בר רפאלי כאשר היא זוחלת על דלפק במטבח ומנסה לפתות גבר עם כוס מים. בין הפיינליסטים בשנה שעברה היו גם גרנולה FREE, קונדומים R3, סבוני AXE ומשקה תפוזינה. פרסום רשימת הקלון עורר הדים רבים והשפיע על מדיניות הפרסום של החברות הגדולות במשק. כמו כן, במהלך 2009 חברת סלקום פרסמה התנצלות פומבית לאחר שארגון ויצו גינתה פרסום שהחברה הסלולרית שלחה למנויים שלה בו הופיעה תמונה של בר רפאלי בלבוש מינימלי.

בחירת חמשת הפרסומות הפוגעניות ביותר לשנה החולפת וזאת שראויה לאות הקלון, נעשית על ידי ועדה של נשים מובילות מארגוני הנשים, מהאקדמיה, מהעיתונות ומתחום המשפט. בין חברות הוועדה:
עו"ד ארנה לין – יו"ר המועצה הארצית של לשכת עורכי הדין
 
ומ"מ נשיאת מועצת העיתונות
פרופ' חנה הרצוג - סוציולוגית מאוניברסיטת תל אביב
רונית ארנפרוינד-כהן - מנהלת האגף לקידום מעמד האישה 
 
בויצו
מיכל רוזין – מנכ"לית איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות תקיפה מינית
נורית חג'ג' – לשעבר מנכ"לית הקשת הדמוקרטית המזרחית
שאנה שכטרמן – אחראית קשרי ממשל בוויצו
שלומית ליר – חוקרת תרבות, מכון ואן ליר

במסגרת הערב המיוחד בו ייחשפו החברות שיקבלו את אות הקלון ייערך גם פאנל מיוחד בנושא הגורמים וההשלכות של הפרסום הסקסיסטי, בהנחית שאנה שכטרמן, האחראית על קשרי ממשל בויצו ובהשתתפות הפרסומאי אילון זרמון, הדוגמנית מעין קרת, מ"מ נשיאת מועצת העיתונות עו"ד ארנה לין, ד"ר דליה לירן-הלפר מהמכללה למנהל ורונית ארנפרוינד-כהן, מנהלת האגף לקידום מעמד האשה בוויצו.

 

In : קהילה 


Tags: "יום האשה" "ויצו" תגובות 

פרסומים אחרונים

עוד בבאר שבע סיטי

ערוצי תוכן באר שבע סיטי