ההרשמה למסלול הדו שנתי בבת דור בעיצומה

Posted by BeerShevaCity.com באר שבע חינוך on Saturday, June 12, 2010 Under: חינוך

במסלול הדו שנתי של בית הספר בת-דור באר שבע להכשרת רקדנים מקצועיים נלמדים סגנונות רבים המאפשרים לבוגריו להשתלב ברוב להקות המחול בארץ ובעולם עם סיומו. בוגרי המסלול מהווים מאגר ממנו להקת המחול "קמע" ולהקות מחול אחרות שואבות את עתודת רקדניהן. בימים אלה ממשיך בית הספר בהרשמה למסלול לשנת תשע"א.
 
בהוויית המחול הישראלית קיימות להקות רבות שלצידן מוסדות להכשרת רקדנים, חלקן ותיקות ומבוססות וחלקן פועלות כקבוצות פרינג'. כל להקה פיתחה סגנון וגישה משלה, ובוגריה מיועדים להשתלבות במסגרת המכשירה.
 
מסלול ההכשרה של בת-דור באר שבע פועל להקנות לתלמידיו היכרות מעמיקה עם רוב הסגנונות והטכניקות הנהוגים היום בעולם המחול, על מנת לאפשר לבוגריו להשתלב כמעט בכל קבוצה או להקה ברחבי הארץ והעולם.
 
בנוסף להכשרה הטכנית, ההכשרה הרפרטוארית והחשיפה לבמה, מעשיר המסלול את תלמידיו בשיעורי מוזיקה, תולדות המחול ובחינה פילוסופית של טקסטים העוסקים במחול. בית הספר מעיד על עצמו כי הוא מתייחס לרקדן לא רק כאל מבצע אלא גם כיוצר שעליו להעשיר את משאבי הרוח שלו, במקביל לבניית יכולותיו הפיזיות.
 
תהליך ההכשרה שם דגש רב על תהליכי יצירה והפיכת הדמיון למציאות, הניתנת למימוש על במה בכללים אותם מכתיבים הבמה, המוזיקה, הקצב וההרכב המבצע.
 
הלימודים במסלול מתקיימים חמישה ימים בשבוע, שלושה עד ארבעה שיעורים בני שעה וחצי כל יום, וכוללים קורסים כמו מחול עכשווי, בלט קלאסי, קומפוזיציה, רפרטואר, פילאטיס, תולדות המחול, יסודות ותולדות המוזיקה. 
 
מלמדים: אור אבוהב, אלכסנדר אלכסנדרוב, ליאורה בינג- היידקר, תמיר גינץ, ויקטוריה גנצין, סוניה ד'אורליאנס ז'וסט, רונית זיו, מאטה מוראי, גלי רונן ודניאלה שפירא. בנוסף מקיים המסלול סדנאות עם מורים אורחים.

פרטים על המסלול:
בת-דור באר-שבע, מרכז עירוני לאמנות המחול ע"ש לארי וליליאן גודמן, בטלפון
08-6231521
או בדוא"ל
batdorbs@netvision.net.ilIn : חינוך 


Tags: "בת דור באר שבע" "לימודים" 
 

פרסומים אחרונים

עוד בבאר שבע סיטי

ערוצי תוכן באר שבע סיטי