רחוב רינגלבלום הוא הרחוב החברתי הראשון בבאר שבע וזו בהחלט סיבה למסיבה

Posted by באר שבע סיטי קהילה on Thursday, September 23, 2010 Under: קהילה


נסו לרגע לדמיין שאתם נפגשים עם חברים לשבת בבית קפה מקומי בחמימות הבאר שבעית
מוסיקה נעימה אנשים יפים בצהרי יום מתקבצים ומנסים להנות מעוד רגע חברתי משותף נשמע כיף אמיתי לא !?
לצערנו לא לכולם החוויה מתאפשרת ולו רק בגלל מדרגה (פיזית) בדרך שמונעת את החוויה או צפיפות שולחנו שלא מאפשרת מעבר חופשי ונח ושלא נדבר על החשש מה יהיה אם יש צורך להתפנות לשירותים האם הם נגישים גם  לבעלי מגבלות כמו אדם הנעזר בכסא גלגלים לצורך התניידות שגרתית ? כאן נכנס התו החברתי לחיינו התו החברתי הינו פרויקט הדגל של עמותת במעגלי צדק ובלי ספק הינו פרויקט אשר יכול להוביל לשינוי אמיתי בחברה הישראלית הן במישור של זכויות העובד והמודעות החברתית והן בתפיסה מחודשת של היהדות כמצע ערכי הומניסטי.

התו החברתי הינו תו איכות המבטיח כי בעסק המחזיק בתו חברתי שומרים על זכויותיהם של העובדים וקיימת גישה לנכים בסיס הרעיון של התו החברתי הוא בתפיסה שעלינו כציבור מוטלת האחריות הרחבה לפקוח עיניים ולוודא כי בכל דבר שאנו נוגעים יישמרו עקרונות היושר והצדק הבסיסים.

זו הזדמנות מצויינת לבעלי עסקים נוספים להצטרף אל התו החברתי תו איכות המוענק ללא תשלום למסעדות בתי קפה ופאבים בהם נשמרות זכויות העובדים הבסיסיות ויש בהם גישה לבעלי מוגבלויות. השאיפה היא כי אנו כצרכנים נבחר לבלות רק במקומות הוגנים ולא על חשבון אף אחד אחר ולסייע בהפיכת באר שבע לעיר מובילה בשוויון ובהתחשבות בכלל אוכלוסייתה.

רחוב רינגנבלום בבאר שבע  מהווה דוגמא מצויינת לרחוב חברתי שם מרבית העסקים כבר נושאים את התו וזו סיבה לחגוג את היותו הרחוב החברתי סביבתי הראשון ולקיים מסיבת רחוב שמחה שתתקים ביום רביעי 13 לאוקטובר ברחוב רינגלבלום 3 מתחמי מוזיקה שונים לצד מתחמי זולה מזון ואלכוהול שוק יד שנייה סדנאות אקולוגיות מתחם ילדים ועוד

למסיבה שותפים המרכז לקיימות מקומית, אגודת הסטודנטים, עיריית באר שבע, קמפוס ירוק וארגונים חברתיים וסביבתיים נוספים
הכניסה חופשית


In : קהילה 


Tags: "רינגלבלום" "באר שבע" "תו חברתי" "מסיבת רחוב" 
 

פרסומים אחרונים

עוד בבאר שבע סיטי

ערוצי תוכן באר שבע סיטי