מסלול אופניים לרמת חובב

Posted by באר שבע סיטי קהילה on Thursday, May 6, 2010 Under: קהילה
הועדה המקומית לתכנון ובניה במועצה התעשייתית סביבתית רמת חובב אישרה עקרונית  את הצעת יו"ר המועצה, אנדריי אוזן, לקדם את סלילתו של מסלול לרוכבי אופניים לאורך כביש 40 בקטע החדש הנסלל בימים אלו בין באר שבע לצומת הנגב.

ראש מועצת רמת חובב, אנדריי אוזן, שנכנס לתפקידו לפני כחודשיים, יזם בשיתוף עם המשרד לפיתוח הנגב והגליל, המשרד להגנת הסביבה, משרד התחבורה, משרד הספורט וקרן קיימת לישראל, את הרעיון לפיו לצידו של הכביש הדו מסלולי הנסלל בימים אלו יצורף מסלול לאופניים בן עשרה קילמוטרים וברוחב של שני מטרים. המסלול יהיה מוגן משני צידיו והוא עתיד לחבר את באר שבע לאזור התעשייה רמת חובב שבו מועסקים כ – 7,000 עובדים.

כבר כיום נוהגים עשרות מעובדי המפעלים ברמת חובב לרכוב על אופניים בדרכם לעבודה. נוהג זה זוכה לעידוד מצד הנהלות המפעלים ברמת חובב אשר דואגות למלתחות ברמה גבוהה עבור העובדים ואף סיוע למועדוני האופניים של העובדים.

הרכיבה באופניים כיום כרוכה בנסיעה בכביש העמוס דבר אשר מהווה סיכון בטיחותי ותחבורתי לא מבוטל עבור רוכבי האופניים שכבר דיווחו בעבר על "כמעט תאונות". 

תחביב הרכיבה על האופנים בנגב תפס תאוצה רבה בשנים האחרונות. לאחרונה נחנכו באופן רשמי כ- 50 ק"מ של מסלולי אופניים שסומנו באזור רמת נגב, ירוחם ומצפה רמון. מסלולים אלו מצטרפים לשביל אופניים חדש באזור נחל שקמה ושבילים רבים ונוספים בחבל הבשור. גם בפארק נחל באר שבע שהולך ומוקם בימים אלו מסלולים רבים שחלקם כבר פעילים ופתוחים לרוכבים. טרנד האופניים לא פסח גם על אזור הערבה שמציעה מבחר רחב של מסלולי אופניים על רקע המרחבים והנופים הייחודים לאזור.

In : קהילה 


Tags: "רמת חובב" "מסלול אופניים" 
 

פרסומים אחרונים

עוד בבאר שבע סיטי

ערוצי תוכן באר שבע סיטי