סיירת בר"ק לאבטחת קשישים פועלת למתן בטחון אישי לאוכלוסיית הקשישים בבאר שבע

Posted by באר שבע סיטי קהילה on Thursday, July 1, 2010 Under: קהילה
יום המודעות הבינלאומי להתעללות בקשישים מצויין בכל שנה ב15 ליוני  בכל רחבי העולם
גם בארץ צויין היום בטקסים וכנסים רבים ומגוונים
תופעת ההתעללות בקשישים והאלימות כלפיהם, מתרחשת כל השנה במגוון רחב של דרכים: החל מהתעללות נפשית, בניצול כלכלי, בתקיפה ואלימות פיזית. עוד דוגמא ליוזמה מבורכת בבאר שבע מזה כשנה מופעלת באמצעות המשרד לענייני גמלאים, התוכנית למאבק באלימות כלפי קשישים, אותה מובילה המחלקה לרווחת הקשיש בעירייה.
מנהלת המחלקה לרווחת הקשיש דניאלה דרורי, אומרת, שאחת התופעות הקשות איתה מתמודדת התוכנית הינה תקיפה של קשישים בביתם או מחוצה לו. בעקבות דברים אלה חברו יחד העירייה, אגף קהילה-משמר אזרחי במשטרה והאגודה למען הקשיש להקמתה של סיירת ייעודית להגנת הקשישים בעיר - בר"ק (ביטחון רב קהילתי) לגיל הזהב.
הסיירת מורכבת מסטודנטים, מטעם עמותת "ידידים", ושוטרים המסיירים בין מועדונים ומרכזי דיור של קשישים וכן באזורים המהווים מוקדי סיכון לקשישים. פעילות הסיירת, אותה מרכז עופר יצחק, מש"ק שכונה ד' באק"מ, נועדה להגביר את הפעילות למניעת פשיעה כלפי קשישים, ליצור הרתעה אפקטיבית, ובכך לחזק את תחושת הביטחון האישי של האוכלוסייה המבוגרת בעיר.
דרורי, ציינה, שדגש מיוחד ניתן כמובן ליום קבלת קצבאות הזקנה שהינו יום מועד לפורענות.
הפעילות שהיוותה בהתחלה הפתעה ועוררה אף פליאה בסגנון "למי באתם?" או "מה אתם עושים כאן?" הפכה להיות חלק מהנוף של הקשישים בפארקים ובמועדונים, שממש מחכים לסיור על מנת לשטוח מקצת מטענותיהם ותחושותיהם "כשאתם כאן, אנחנו מרגישים יותר בטוחים", אמרה.
בסיירת המיוחדת, מודעים היטב, שחלק לא מבוטל ממקרי התקיפה קורים בבית הקשיש, כאשר בחלק גדול מהמקרים הצצה בעינית ואי פתיחת הדלת יכול היה למנוע את האירוע האלים. במסגרת התוכנית אותרו קשישים שלא היו בדלת ביתם עינית ושרשרת, ובסיועו של משה גוהרי, מתנדב של "סיירת תיקונים", הותקנו שרשראות ביטחון בדלתות וכן עיניות שנתרמו ע"י חברת "שריונית". בהמשך תותקנה גם דלתות פלדה אצל קשישים שאין ברשותם, עפ"י קריטריונים שהוגדרו מראש.
דרורי הוסיפה ואמרה שהדאגה לקשישים לא מסתיימת בזאת, במסגרת התוכנית מועברות הדרכות במועדוני קשישים ומרכזי יום המיועדות לתת כלים מעשיים להתמודדות עם תופעת האלימות לכל גווניה.
כמו כן,קשישים שסובלים מאלימות מכל סוג, מוזמנים לקבל במסגרת התוכנית, סיוע וליווי משפטי, הניתנים ע"י עמותת "יד ריבה " – המתמחה בסיוע משפטי לקשישים

אנחנו ננצל את הבמה והברך על היווזמה ואת אנשים הפועלים למימושה יישר כח

In : קהילה 


Tags: "באר שבע" "סיירת ברק" "קשישים באר שבע" "דניאלה דרורי" "התנדבות" 
 

פרסומים אחרונים

עוד בבאר שבע סיטי

ערוצי תוכן באר שבע סיטי